DSC00401-1024x651

Lublin i Majdanek z przewodnikiem

Bardzo często wybierany wariant zwiedzania Lublina. Pierwsza część wycieczki obejmuje zwiedzanie Państwowego Muzeum na Majdanku. W drugiej części natomiast uczestnicy wycieczki odwiedzą najcenniejszą historycznie część Lublina jaką jest Stare Miasto i Śródmieście.

Czas zwiedzania ok. 6 godz., cena 430 zł. – j.polski; 500 zł. – j.angielski

Muzeum na Majdanku – Trasa zwiedzania wiedzie od Pomnika Walki i Męczeństwa przez całą wystawę, KZ_Majdanek_monumentobejmującą łaźnie, komory gazowe, baraki, krematorium i Mauzoleum. W tym wariancie zajmuje to około 2 godzin. Część trasy pokonuje się samochodem/autokarem (Wstęp bezpłatny, opłata za parking dla autokarów 30 zł).

W drugiej części poznajemy lubelskie Stare Miasto. Trasa wiedzie od Zamku Lubelskiego do Bramy Krakowskiej. Po drodze mijamy najciekawsze lubelskie zabytki:

Zamek Lubelski – jedna z najbardziej rozpoznawalnych lubelskich budowli, był kilkakrotnie niszczony i przebudowywany. Obecnie jest siedzibą Muzeum Lubelskiego. lublin-04

Kaplica Trójcy Świętej – to prawdziwa perła, XIV wieczna, gotycka kaplica ze słynnymi rusko-bizantyjskimi freskami fundacji króla Władysława Jagiełły. Zwiedzanie o pełnych godzinach.

Donżon – najstarsza lubelska budowla. Na wieży znajduje się taras widokowy.

Brama Grodzka – pozostałość po murze obronnym miasta, wzniesionym przez króla Kazimierza Wielkiego. Obecnie jest siedzibą Ośrodka Brama Grodzka Teatr NN.

Plac po Farze – charakterystyczny plac z ruinami kościoła farnego. Z końca placu roztacza się wspaniały widok na Zamek.

Kościół i Klasztor Dominikanów – ciekawy pod kątem architektonicznym kompleks o równie ciekawej historii. Możliwość zwiedzania części klasztoru.

Rynek – niezwykle malowniczy ze stojącym po środku budynkiem Trybunału Koronnego, dziś jest to ulubione miejsce mieszkańców i turystów. Dobre miejsce na zrobienie krótkiej przerwy w zwiedzaniu. W którejś z knajpek można zjeść coś z kuchni lokalnej, napić się piwa Perła. Przy Rynku 8 znajduje się ciekawe muzeum multimedialne Piwnica pod Fortuną.DSC_0279

Wieża Trynitarska – widoczna z wielu zakątków Lublina, z charakterystycznym kogutem na szczycie. Tylko 207 schodów dzieli turystów od pięknego widoku z tarasu na wieży.

Archikatedra – XVI wieczny, dawny kościół Jezuitów z piękną polichromią iluzjonistyczną, słynącym z cudów obrazem i genialną kaplicą akustyczną.

Brama Krakowska – symbol architektoniczny Lublina, kiedyś wyjeżdżało się nią do Krakowa a dziś wychodzi na… Krakowskie Przedmieście.

Nowy Ratusz – siedziba władz miejskich, codziennie o g. 12.00, z balkonu Ratusza, na żywo  odgrywany jest hejnał Lublina. Posłuchaj…

 

Polecane płatne wejścia na trasie zwiedzania: Kaplica Trójcy Świętej (10zł/ulg//12zł/nor), Kaplica Akustyczna w Archikatedrze (3zł/ulg//4zł/nor), Wieża Trynitarska (5zł/ulg//7zł/nor).

Możliwość modyfikacji trasy

tel. +48 502 097 263